تفاوت عطر گرم و سرد

شاید باورتون نشه اما عطر ها توانی اینو دارند که روی روحیه هر فرد تاثیر مثبت یا منفی بزارند.دنیل فلمینگ می‌گوید عطرها روی سیستم عصبی افراد تاثیر می‌گذارند و احساسات و روحیات آن ها را تغییر می‌دهند.

یکی ازدغدغه های افراد پیداکردن عطر مناسب برای ذائقه شان است.امروز میخواهیم تفاوت عطر گرم و سرد را بشناسیم:

به طور خلاصه به عطرهایی که در آن‌ها رایحه نارنج، هندوانه و لیمو به کار رفته است عطرهای سرد می‌گویند

به عطرهایی که در آن ها رایحه های ادویه های شرقی، شکلات یا چوب به کار رفته است، عطرهای گرم می‌گویند.

برای اینکه یه عطر خوب انتخاب کنیم باید به نکات زیر توجه کنیم:

مزاج

برای استفاده از عطرهای گرم و سرد باید نو مزاج خودتان را نیز در نظر بگیرید.

به عنوان مثال یک فردی که گرم مزاج است با بوییدن بوی عطر گرم مزاج ممکن است دچار سردرد شود ولی اگر همین بوی گرم عطر را یک فرد سرد مزاج استشمام کند، موجب آرامشش می‌شود.

پس خیلی مهم است که برای انتخاب عطر نوع مزاج خودمان را نیز در نظر بگیریم.

فصل

برای استفاده از عطرها باید برای فصل‌های گرم از رایحه های سرد و برای فصل‌های سرد از رایحه های گرم استفاده کنید. احتمالاً می دانید که درجه حرارت تأثیر زیادی در چگونگی درک عطر دارد. به عنوان مثال هوای گرم ، رایحه های عطر را تشدید می کند ، در حالی که هوای سرد تبخیر آنها را دشوار می کند. این امر باعث می شود در هنگام انتخاب یک عطر برای پوشیدن در فصول مختلف سال تصمیم گیری صحیح داشته باشید.

انتخاب عطر مناسب برای هر فصل، شما را فردی جذاب‌تر نشان می‌دهد که در ادامه توصیه‌هایی را خواهیم داشت برای انتخاب عطر مناسب برای هر فصل:

بهار

بهار فصل تازگی، طراوت و شکوفایی است. این زمانی است که درجه حرارت بالا می رود و درجه خلق و خوی خوب شما نیز با آنها بالا می رود. این احساس را با رایحه مناسب تقویت کنید! نت های عطر که بهار بهتر می شوند ، ترد ، سبک و تازه هستند. در این فصل‌ از رایحه‌های تازه‌تر و سبک‌تر استفاده کنید مانند: نعنا، ریحان، شکوفه نارنجی

تابستان

تابستان فصل میوه های رسیده ، تعطیلات و هوای گرم است. این زمانی است که همه ما در مورد دریا فکر می کنیم و شبهای طولانی تابستان گرم. عطرهای تازه و خنک تری را انتخاب کنید تا با آب و هوای گرم بهترین تضاد را داشته باشید. عطرهای تابستانی نیز باید به آرامی مورد استفاده قرار بگیرند زیرا عطر آنها به دلیل دمای زیاد بسیار قوی تر است. نت های مشهور تابستانی عبارت است از ترنج ، گل رز ، گل یاس ، میموزا ، شکوفه های نارنجی و غیره.

پاییز

با پاییز دمای هوا سردتر می شویم و سرانجام مدتی استراحت می کنیم از همه شلوغی تابستان. این آرامش را با خود به ارمغان می آورد و ما باید برای هوای سردتر و تعطیلات عالی که پیش روی ما است آماده کنیم.

درست مثل پاییز ، فصلی که بهترین راه برای پیاده روی بی تکلف در پارک است که می توانید از برگ های در حال سقوط لذت ببرید ، یادداشت های چوبی است که بهترین همراهان عطر را هم در آقایان و هم برای خانم ها در این فصل رقم می زنند.

نت هایی که با روحیه پاییز ما به بهترین شکل پیش می روند ، گرم و مشکی هستند ، مانند پتچولی، وتیور ، چوب صندل ، کهربا ، بلوط و غیره استفاده کنیم .

زمستان

زمستان فصل سرما است و بهترین گزینه استفاده از عطرهای گرم است.

پیدا کردن یک عطر زمستانی شبیه به انتخاب عطر بقیه سال است. باید چیزی را که دوست دارید پیدا کنید که ساعت ها از دیدن آن لذت می برید. با این حال ، خوب است که در زمستان کمی به رایحه سنگین بروید و رایحه های تند ، رایحه های چوبی و گوارشی ها همه گزینه های خوبی برای زمستان هستند.

در این فصل می‌توانید از رایحه‌های عجیب و غریب شرقی که هم قوی و هم گرم هستند استفاده کنید. بهترین نت‌های عطرهای زمستانی وانیل، دارچین، کهربا و ادویه جات است.

نکته های پایانی:

۱_عطر را هنگام امتحان روی پوست نزنید

۲_از روی شیشه بونکنید

۳_بیش از سه عطر را بو نکنید